عنوان(تحقیق درباره مجسمه‌سازي)

هم اکنون فایل با مشخصه ی .تحقیق درباره مجسمه‌سازي. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید./تحقیق,مجسمه‌سازی,تندیسگری,پیکرتراشی,مجسمه‌سازی و مذهب/تحقیق درباره مجسمه‌سازي|1682417|fsx39023688|

این محصول درقالب ورد(WORD) و قابل ویرایش در 12 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مجسمه‌سازي، تنديسگري يا پيکرتراشي هنر همگذاري يا ريخت دادن به اشيا است و ممکن است در هر اندازه يا با هر سازمايه‌اي (مصالحي) انجام گيرد.

به فرآورده‌هاي اين هنر تنديس، پيکره يا مجسمه گفته مي‌شود. هر پيکر سه بعدي که به منظور دارا بودن يک بيان هنري آفريده شده را مي‌توان تنديس ناميد.

البته بايد توجه داشت که هر شکل دادني را مجسمه سازي نمي‌گويند بلکه بايد در وراي ان يک فکر، خلاقيت يا يک نوآوري وجود داشته باشد.

مجسمه‌سازي و مذهب

يونانيان، خدايان متعدد خود را بصورت مجسمه در معابد خود قرار ميدادند و آنها را پرستش مي‌نمودند. مجسمه‌هاي سنگي و برنزي بيشماري نيز از قهرمانان خود در ميدانها و معابر عمومي مي‌گذاشتند.

مصريان عقيده داشتند که روح هر انساني پس از مرگ به اين جهان بر مي‌گردد و براي اينکه آن روح سرگردان نشود مجسمه‌هايي از سنگ يا برنز يا چوب يا گچ مي‌ساختند و در مکانهاي امني قرار ميدادند و چون آن مجسمه‌ها کاملاً شبيه اشخاصي که مرده بودند ساخته مي‌شد به عقيده آنان روح به آساني مي‌توانست در آنها جاي گيرد. افزون برآن مصريان نيز خدايان خود را بصورت موجوداتي در سنگ يا برنز مجسم مي‌کردند و در معابدشان قرار مي‌دادند.

ايرانيان پيش از اسلام، هنگاميکه تمام ملل جز ملت يهود به خدايان متعدد اعتقاد داشتند، داراي مذهبي بودند که به توحيد خيلي نزديک بود. هرودت که ايرانيان دوره هخامنشي را به هم ميهنان خود در کتابي با عنوان «تاريخ» معرفي نموده تعجب مي‌کند از اينکه ايرانيان براي خدايان خود معبد و مجسمه‌اي نمي‌سازند و مي‌گويد آنها براي انجام آيين هاي مذهبي خودشان روي بلنديها مي‌روند و خداوند خود را به اين طريق پرستش مي‌کنند.مطالب دیگر:
خرید و دانلود کتاب چگونه در دبستان تدریس کنیم pdfطرح کورل 12 فروش ویژهصلوات پر فضیلت و مهم . در قالب کورل 12دانلود پاورپوینت شهروند الکترونیکی کیستدانلود پاورپوینت استانداردهای isoمشخصات و قیمت و خرید و دانلود کتاب لبه تیغ اثر سامرست موام pdfچگونگی کسب درآمد از اینستاگرام در سال 2018 (دانلود PDF)دانلودمقاله مدیریتدانلودمقاله معماریدانلود مقاله لینوکس چیست؟دانلود مقاله مرزهای سیاسی ایرانکتاب Business Idioms in Americaدانلود کتاب گوهر شب چراغ نوشته محمد حسن نیستانکی نائینیدانلود کتاب نایاب منافع الحیوانخرید و دانلود کتاب رمان مکتوب اثر پائولو کوئلیو pdfزهرا (کورل 12)درمان زود انزالی (تضمینی) براساس تحقیقات دانشگاهیکتاب آموزش زبان عامیانه (محاوره ای) فنلاندی برای مبتدی هادیکشنری لغات و اصطلاحات مهم و پرکاربرد فنلاندی به انگلیسیحل آن معمای مقدس اثر عبدالغنی الرصافیخرید و دانلود کتاب جنجالی آتش و خشم FIRE AND FURY اثر دونالد ترامپ pdf به زبان انگلیسیدانلود کتاب از دولت عشق و قانون توانگری اثر کاترین پاندرخرید و دانلود کتاب غذا دعا عشق به زبان انگلیسی pdfدانلود کتاب صوتی هدف برایان تریسیدانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن