عنوان(پاورپوینت اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور)

هم اکنون فایل با مشخصه ی .پاورپوینت اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید./دانلود پاورپوینت اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور,بررسی اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور,پاورپوینت جامع و کامل اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور,کاملترین پاورپوینت اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقت/پاورپوینت اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور|40216788|fsx39023688|

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 49 صفحه

اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت
در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور
(اصل 44، خصوصی سازی، دولت كوچك)


فهرست: مقدمه صفحه 5
تعریف خصوصی سازی صفحه 9
خصوصی سازی در جهان صفحه 10
خصوصی سازی در ایران صفحه 15
مهمترین روشهای خصوصی سازی صفحه 21
اصل 44 قانون اساسی صفحه 23
موانع خصوصی سازی صفحه 26
مهمترین دستاوردها و پیشرفتها در زمینه خصوصی سازی صفحه 29
سیاستهای كلی اصل 44 قانون اساسی صفحه 31
آسیب شناسی خصوصی سازی صفحه 32
كاهش حجم تصدی گری دولت صفحه 35
موانع برون­سپاری و کوچک سازی دولت صفحه 37
تأثیر اجرای سیاستهای خصوصی بر اقتصاد صفحه 39
نتیجه گیری صفحه 42
پیشنهاد هایی به منظور اثر بخشی خصوصی سازی صفحه 48 از چند دهه پیش،‌ خصوصی‌سازی به‌عنوان راه‌كاری اثر‌بخش برای انجام اصلاحات اقتصادی به منظور ارتقای سطح رفاه اجتماعی مردم در كشورهای مختلف جهان آغاز شده و به ویژه با تغییرات در شوروی سابق در كشورهای بلوك شرق سابق گسترش چشمگیری یافته است.
مقدمه: تجربه خصوصی‌سازی در كشورهای مورد بررسی حاكی از آن است كه نه تنها رویكرد جهانی واحد برای خصوصی‌سازی وجود ندارد ‌بلكه اجرای موفق این برنامه تابع عوامل و شرایط مختلفی بوده و الزامات خاصی دارد. در كشورهایی نظیر‌ آلمان، انگلستان،‌ ترکیه،‌ مالزی، چین و...كه برنامه‌ی خصوصی‌سازی با انجام مطالعه و شناسایی كامل شرایط و سپس آماده‌سازی بسترهای مورد نیاز اجرا گردیده، اهداف آن به نحو مطلوبی تحقق یافته است.
بر‌عكس در كشورهایی مانند‌ بنگلادش،‌ پاكستان، فرانسه،‌ ایتالیا و...كه به الزامات پیش،‌ حین و پس از خصوصی‌‌سازی توجه كمتری شده، با اجرای برنامه‌ی خصوصی‌سازی،‌ آن كشورها با مشكلات اقتصادی و اجتماعی جدیدی روبه رو شده‌اند . در كشورهای موفق اعمال نظارت عالمانه، كارآمد و مستمر بر تمامی مراحل خصوصی‌سازی از جمله گام‌های اساسی است كه متولیان امر هیچگاه از آن غافل نشده‌اند. علاوه بر آن تصویب قوانین جدید،‌ اصلاح قوانین قبلی،‌ انتخاب روش مناسب واگذاری،‌ شفاف‌سازی فرآیند واگذاری‌ها، توانمندسازی بخش خصوصی، پشتیبانی از بخش خصوصی بعد از واگذاری و نظارت بر عملكرد آن،‌ توسعه شبكه تأمین اجتماعی، برقراری بیمه بیكاری، ‌آموزش كارگران و كارمندان بیكار به منظور فراهم نمودن زمینه جذب مجدد آنها در بخش خصوصی از جمله اقداماتی بوده كه مورد توجه مسئولان خصوصی‌سازی آن كشورها قرار گرفته است .
در برخی از كشورهای درحال توسعه به دلیل سیطره نگرش دولت گرا و استیلای دیرینه دولت بر اقتصاد، ساختار كلان و قابلیتهای داخلی با شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد. بنابراین به دلیل نبود تعامل مناسب استراتژی با ساختار كلان داخلی، فرایند خصوصی سازی با چالشها و بحرانهای مدیریتی، اقتصادی و اجتماعی از قبیل شورشهای اجتماعی و كارگری و نبود مدیران کارآمد و... مواجه می شود. خصوصی سازی چیست؟ اصطلاح ((خصوصی سازی )) به هرگونه انتقال فعالیت از بخش عمومی به بخش خصوصی اطلاق می شود. این امر می تواند فقط درارتباط با داخل کردن سرمایه یا فن مدیریت خصوصی درفعالیت بخش عمومی باشد، اما نوعا" بیشتر انتقال مالکیت ازبنگاههای عمومی به بخش خصوصی را شامل می شود.
خصو صی سازی در جهان در بررسی روند خصوصی‌سازی در جهان با استفاده از مركز آمار و اطلاعات بانك جهانی می‌بینیم كه طی سال‌های (‪ (۲۰۰۵ - ۲۰۰۴در ‪ ۶۲كشور در حال توسعه ‪ ۴۰۰ معامله در جهت خصوصی‌سازی به ارزش ‪ ۹۰ میلیارد دلار از بخش دولتی به بخش خصوصی انجام گرفته است. آمار اقتصاد كلان سال ۲۰۰۵ نشان می دهد كه منحنی اصلی خصوصی سازی دراین سال براساس ارزش گذاری سازمان های جهانی به استثنای كشورهای جهان سوم ۷۵ درصد افزایش یافته است.و بیشترین آمار خصوصی سازی در جهان سال ۲۰۰۵ به آمریكا اختصاص دارد. این كشور با ۵۸ درصد افزایش در خصوصی سازی و رشد ۸۱ درصدی در نیمه دوم همین سال سكان خصوصی سازی جهان را در دست گرفته است. آمار بانك های آمریكا نشان می دهد خصوصی سازی به دلیل اجرای طرحی ضمانت شده برای رشد و سرعت خصوصی سازی توانسته با شتاب حكومت كند، در حالی كه این طرح در سال پیش از آن جدی گرفته نشده بود.
در این راستا نیز كنفرانسی از سوی «غول های خصوصی سازی» آمریكا با نام «موقرمزها» برگزار و در آن مقرر شد تا برای به وجود آوردن ...

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


مطالب دیگر:
📗فصل دوم پایان نامه زمانبندی منابع در محاسبات ابری📗پروپوزال زمانبندی منابع در محاسبات ابری📗زمانبندی کارها در محاسبات ابری با روش SFLA📗مبانی نظری زمانبندی کارها در محاسبات ابری با روش SFLA📗پروپوزال زمانبندی کارها در محاسبات ابری با روش SFLA📗پاورپوینت مسمومیت با نیتروپروساید (ویژه ارائه کلاسی درس بیوشیمی)📗پاورپوینت هورمون های تیروئیدی 📗پاورپوینت ويتامينهاي محلول در چربي و آب 📗پایان نامه ارشد cloud computing📗فصل دوم پایان نامه ارشد cloud computing📗پروپوزال cloud computing 📗زمانبندی کارهای فوری در رایانش ابری با الگوریتم ICA📗مبانی نظری زمانبندی کارهای فوری در رایانش ابری با الگوریتم ICA📗پروپوزال زمانبندی کارهای فوری در رایانش ابری با الگوریتم ICA📗پرسشنامه حمایت شغلی، حمایت همکار و حمایت مسئول برگرفته از اسپونر 2004📗پایان نامه داده کاوی در پزشکی📗فصل دوم پایان نامه داده کاوی در پزشکی📗پروپوزال داده کاوی در پزشکی📗پایان نامه داده کاوی در بیمه📗فصل دوم پایان نامه داده کاوی در بیمه📗پروپوزال داده کاوی در بیمه📗پایان نامه داده کاوی در بانک📗فصل دوم پایان نامه داده کاوی در بانک📗پروپوزال داده کاوی در بانک📗پایان نامه داده کاوی در سازمان